Terapia łączy w sobie zalety nowoczesnej fizykoterapii oraz skuteczność współczesnej terapii manualnej. Z powodzeniem jest wykorzystywana w fizjoterapii, regeneracji sportowej, terapii mięśni dna miednicy oraz medycynie estetycznej.

Innowacyjna terapia INDIBA® działa na poziomie komórkowym. W bardzo szybki sposób przywracając komórki do prawidłowego działania.

Zastosowany w naszej technologii System Proionic® jest efektem wieloletnich poszukiwań, okazuje się być kluczem do zredukowania do minimum przeciwwskazań, pozwalając jednocześnie na stosowanie jej nawet kilka razy w ciągu dnia oraz aplikację w praktycznie dowolnym miejscu naszego ciała.

To właśnie możliwość czynnego połączenia działania technologii INDIBA® z terapią manualną czyni tę formę fizjoterapii nowatorską i dającą praktycznie nieograniczone możliwości pracy z pacjentem.

Bezpośrednie korzyści to:
-skrócenie czasu terapii,
-mniejszy wysiłek terapeuty włożony w zabieg,
-szersze oddziaływanie na pacjenta, przyczyniające się do szybszych efektów terapeutycznych,
-uzyskanie przeciwbólowego czy przeciwzapalnego efektu,
-wspomaganie drenażu tkanek

Pomijając, redukując lub potęgując równoległe działanie farmakologiczne możemy przyśpieszyć leczenie urazów, stanów pooperacyjnych (wszystkich tkanek) oraz stymulować przebudowę patologicznych struktur (zrosty, blizny, tendinopatie, artrozy etc.).

Obecnie przeprowadzanych jest ponad 3 000 000 zabiegów miesięcznie prawie na całym Świecie.

INDIBA® to przede wszystkim marka uznana w sporcie wyczynowym, dzięki doskonałym właściwościom przyśpieszania regeneracji powysiłkowej oraz możliwości wykorzystania jej prewencyjnie w kontekście urazów.

Z INDIBA® activ korzysta ponad 200 federacji sportowych na Świecie, w tym najlepsi sportowcy i kluby na całym świecie: Rafael Nadal, Team Ferrari, Chelsea Londyn, Astana Team, Movistar Team i wiele, wiele innych.
Większość drużyn w Lidze Mistrzów, Premiership, La-liga, kolarstwie zawodowym, lekkoatletyce i tenisie korzysta z technologii INDIBA®. Byliśmy, jesteśmy i będziemy na Igrzyskach Olimpijskich i Diamentowej Lidze, wspierając sportowców z całego świata.
Nie sposób tu nie nadmienić, iż INDIBA® jest partnerem medycznym takich klubów jak: FC Barcelona, AS Monaco, Movistar, BC Panathinaikos…

INDIBA® to również szeroka współpraca naukowa z wieloma prestiżowymi ośrodkami medycznymi jak np: Szpital Ramony Cajal z Madrytu, Szpitale CIMA i QUIRON z Barcelony, Szpitale Santa Cruz i Sant Pau z Barcelony, Klinika Uniwersytecka z Walencji, Instytuty: Medycyny, Nauki i Sportu CONI z Rzymu i Gaetano Pini z Mediolanu. Efektem tego jest ponad 200 publikacji naukowych, 100 prób klinicznych, 10 badań evidence based medicine oraz liczne doktoraty.