Poznaj nasz zespół

dr n. med. Lidia Białekmgr Jakub Białekmgr Krystian Ferstermgr Krzysztof Tondrykmgr Kinga Achtelikmgr Monika Mędralatech. Grzegorz Szuberlalek med. Tomasz Tomanlek med. Łukasz Filipski

Lidia Białek

Witam serdecznie, nazywam się Lidia Białek. W 2010 roku ukończyłam studia II stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. W latach 2010-2017 pracowałam jako wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jestem autorka i współautorka licznych prac naukowych. W 2016 roku uzyskałam stopień doktora nauk medycznych. Tematem mojej pracy doktorskiej było: „Zastosowanie radialnej fali uderzeniowej i ultradźwięków w leczeniu tzw. łokcia tenisisty i golfisty”. Obecnie specjalizuję się w rehabilitacji noworodków z zaburzeniami ruchowymi, wzmożonym lub  osłabionym napięciem mięśniowym.

Jakub Białek

Witam, nazywam się Jakub Białek. Jestem absolwentem studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Moim szczególnym zainteresowaniem jest fizjoterapia sportowa oraz terapia bólu pleców i stawów. Praktyka zawodowa oraz kontakt z pacjentami dostarczają mi energii i motywują do ciągłego rozwijania się w tym kierunku. Jednym z moich celów, które wcielam w życie podczas codziennej praktyki jest edukacja pacjentów, przez co mogą oni zrozumieć na czym polega ich schorzenie i jak postępować, aby uniknąć nawrotu choroby i przykrych dolegliwości bólowych. Na co dzień współpracuję z Astar.fizjotechnologia i BBTS, oraz biorę czynny udział w badaniach naukowych.

Krystian Ferster

Witam, nazywam się Krystian Ferster. Jestem absolwentem studiów II stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Zaraz po otrzymaniu dyplomu rozpocząłem swoją przygodę z fizjoterapią, staram ciągle się rozwijać i zbierać doświadczenie od starszych kolegów. Interesuję się głównie fizjoterapią sportową, terapią manualną, profilaktyką dolegliwości bólowych kręgosłupa i ćwiczeniami sensomotorycznymi ale również rehabilitacją kardiologiczną i pulmonologiczną. W swojej pracy z pacjentem, kieruję się własną wiedzą, doświadczeniem, jednak w głównej mierze opieram swe działania o najnowsze doniesienia naukowe tzw. EvidenceBasedMedicene (EBM).

krzysztof

Nazywam się Krzysztof Tondryk. Jestem magistrem fizjoterapii. Swoją przygodę z tym kierunkiem rozpocząłem na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach podczas studiów magisterskich na Wydziale Fizjoterapii. W trakcie studiów zdobyłem odpowiednie umiejętności teoretyczne i praktyczne do pracy z pacjentem, które rozwijałem w różnych placówkach rehabilitacyjnych na południu Polski, później w Warszawie m.in. w Wojskowym Instytucie Medycznym , Poradni Chorób Stopy, Centrum Medycznym Damiana a także prowadząc własną praktykę . Stale rozwijam się poprzez kursy z zakresu  terapii manualnej( Kaltenborn-Evjenth, MTG, terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych, HVLA, ) a także innych technik fizjoterapeutycznych (m. in. PNF i kinesiology taping, pinoterapia, vitality flossing). Mój główny obszar zainteresowań to ortopedia, w szczególności zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, stany przeciążeniowe i pourazowe narządu ruchu.  W pracy z pacjentem staram się łączyć różne metody, by jak najszybciej uzyskać zamierzony efekt.

Kinga Achtelik

Ukończyła studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale fizjoterapii. Podczas odbywania praktyk i wolontariatu w różnych placówkach, nabrała doświadczenia w pracy ze starszymi osobami, osobami niepełnosprawnymi, z dziećmi oraz sportowcami. Interesuje się głównie fizjoterapią kobiet z problemami mięśni dna miednicy, fizjoterapią kobiet w ciąży jak i po porodzie oraz profilaktyką dolegliwości bólowych kręgosłupa.

monika mędrala
Jest absolwentką studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale fizjoterapii. Zdobytą wiedze zawsze łączyła ze swoją pasją jaką jest odnowa biologiczna. Dotychczasowa praca w gabinetach SPA pozwoliła jej się rozwijać i spełniać zawodowo. Specjalizuje się w masażach relaksacyjnych i ujędrniających. Jej motto zawodowe to w zdrowym ciele , zdrowy duch!

Grzegorz Szuberla

Dzień dobry, nazywam się Grzegorz Szuberla, posiadam tytuł technika masażysty.
Do tej pory miałem przyjemność realizować się zawodowo w Hiszpanii, we Włoszech oraz Austrii. Moją codzienną motywacją do pracy jest możliwość pomocy konkretnej osobie oraz zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności.

Tomasz Toman

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Ukończyłem Uniwersytet Jagielloński w 2000 roku. Uzyskałem specjalizację w 2010 roku. Pracuję w Oddziale Ortopedyczno Urazowym w Żywcu oraz Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku Białej.

Łukasz Filipski

Dzień dobry. Jestem absolwentem wydziału lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuję jako lekarz rezydent Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruch na oddziale ortopedyczno – urazowym w Szpitalu Powiatowym w Żywcu. Moim szczególnym zainteresowaniem jest medycyna sportowa.