mgr Jakub Białek

Witam, nazywam się Jakub Białek. Jestem absolwentem studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Moim szczególnym zainteresowaniem jest fizjoterapia sportowa oraz terapia bólu pleców i stawów. Praktyka zawodowa oraz kontakt z pacjentami dostarczają mi energii i motywują do ciągłego rozwijania się w tym kierunku. Jednym z moich celów, które wcielam w życie podczas codziennej praktyki jest edukacja pacjentów, przez co mogą oni zrozumieć na czym polega ich schorzenie i jak postępować, aby uniknąć nawrotu choroby i przykrych dolegliwości bólowych. Na co dzień współpracuję z Astar.fizjotechnologia i BBTS, oraz biorę czynny udział w badaniach naukowych.

 

lek med. Tomasz Toman

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Ukończyłem Uniwersytet Jagielloński w 2000 roku. Uzyskałem specjalizację w 2010 roku. Pracuję w Oddziale Ortopedyczno Urazowym w Żywcu oraz Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku Białej.

 

lek med. Łukasz Filipski

Dzień dobry. Jestem absolwentem wydziału lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuję jako lekarz rezydent Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruch na oddziale ortopedyczno – urazowym w Szpitalu Powiatowym w Żywcu. Moim szczególnym zainteresowaniem jest medycyna sportowa.

 

lic. Kinga Achtelik

Dzień dobry, nazywam się Kinga Achtelik. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Podczas odbywania praktyk i wolontariatu w różnych placówkach, nabrałam doświadczenia w pracy ze starszymi osobami, osobami niepełnosprawnymi z dziećmi oraz sportowcami. Udział w wielu kongresach skierowanych do fizjoterapeutów pozwala mi na ciągły rozwój dzięki czemu mogę przekazywać swoją wiedzę w pracy zawodowej.

 

mgr Krystian Ferster

Witam, nazywam się Krystian Ferster. Jestem absolwentem studiów II stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Zaraz po otrzymaniu dyplomu rozpocząłem swoją przygodę z fizjoterapią, staram ciągle się rozwijać i zbierać doświadczenie od starszych kolegów. Interesuję się głównie fizjoterapią sportową, terapią manualną, profilaktyką dolegliwości bólowych kręgosłupa i ćwiczeniami sensomotorycznymi ale również rehabilitacją kardiologiczną i pulmonologiczną. W swojej pracy z pacjentem, kieruję się własną wiedzą, doświadczeniem, jednak w głównej mierze opieram swe działania o najnowsze doniesienia naukowe tzw. EvidenceBasedMedicene (EBM).

 

mgr Radosław Krowiak

Dzień dobry, nazywam się Radosław Krowiak. Jestem fizjoterapeutą pracującym głównie ze sportowcami. Swoim wiedzą i doświadczeniem wspieram siatkarzy BBTSu grających w PLUS Lidze, hokeistów GKSu Tychy aktualnych wicemistrzów Polski, Reprezentację Polski juniorów i seniorów w koszykówce na wózkach oraz młodych piłkarzy z Podbeskidzia. W praktyce zawodowej stawiam na precyzyjną diagnostykę oraz dobrze zaplanowany proces rehabilitacji. W pracy z pacjentem najczęściej korzystam z różnych koncepcji terapii manualnej, masażu leczniczego i sportowego, klawiterapii, plastrowania dynamicznego, leczenia falą uderzeniową oraz ćwiczeń funkcjonalnych. Specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych i dolegliwości bólowych kręgosłupa.

 

dr n. med. Lidia Białek

Witam serdecznie, nazywam się Lidia Białek. W 2010 roku ukończyłam studia II stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. W latach 2010-2017 pracowałam jako wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jestem autorka i współautorka licznych prac naukowych. W 2016 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych. Tematem mojej pracy doktorskiej było: „Zastosowanie radialnej fali uderzeniowej i ultradźwięków w leczeniu tzw. łokcia tenisisty i łokcia golfisty”. Obecnie specjalizuję się w leczeniu entezopatii przy pomocy radialnej fali uderzeniowej.